All inclusive
Пн - Пт:9:00 - 20:00
Сб:9:00 - 15:00
SYMBIOTYKA
  • pol
  • eng
  • укр
Phone SYMBIOTYKA +38 067 22 44 00 1  
Phone SYMBIOTYKA +38 094 847 07 98  
Phone SYMBIOTYKA +38 032 247 07 98  
ДіагностикаПрофесійна гігієнаЕстетична стоматологіяДитяча стоматологіяТерапіяХірургічне лікуванняОртопедіяОртодонтіяГарантія

Гарантія

Гарантія в стоматології – це питання є достатньо актуальним для пересічної людини і важливим для нас.

На жаль, тема гарантії в стоматології є досить складною до обговорення, але тим, кому це насправді цікаво, рекомендуємо набратись терпіння і уважно прочитати до кінця.

Успіх лікування багато в чому залежить від ступеня довіри пацієнта до лікаря. Щоб такі довірчі відносини відбулися, і лікар, і пацієнт повинні однаково розуміти деякі особливості, притаманні медичній допомозі або медичній послузі. Наявність гарантії в медицині допомагає породити та підтримувати такі довірчі відносини.

Спроба порівняти гарантію в медицині зі звичайними гарантіями, що надаються при купівлі споживчих товарів (що робить законодавство) не зовсім коректна. Причина проста - біологія людини. Реакція організму, - навіть на правильно проведене лікування, - у різних людей може бути різною.

Спробуємо розібратися в таких поняттях як «якість», «гарантія», «термін служби», «прогноз лікування», «інформована добровільна згода», «шкода завдана пацієнту» і т.д. Це далеко не весь перелік термінів, що описують «офіційні» взаємини пацієнта і лікаря.

З точки зору медицини будь-яке лікування має прогноз. Прогноз - це статистичний вимір співвідношення вдалого результату лікування (очікуваного, оптимального) до невдалого. Саме цим терміном оперують лікарі.  Виходячи із прогнозованого лікарем результату і видається гарантія на результати лікування. Прогноз лікування здійснюється лікарем після повної діагностики та аналізу клінічної ситуації стану стоматологічного здоров’я пацієнта. Прогнозований лікарем і погоджений пацієнтом результат і є тою ціллю на яку спрямовано лікування. Згідно законодавства саме результати лікування підпадають під гарантійні зобов’язання. Досягнення цілі є кропіткою працею не тільки лікаря, який бере на себе гарантійні зобов’язання, а й пацієнта, який зобов’язаний виконувати рекомендації лікаря. Слід зауважити, що сам процес лікування, види і методики медичного втручання не підпадають під будь-які законодавчо-визначені гарантійні зобов’язання, і залежать тільки від професіоналізму лікаря, внутрішньої корпоративної політики медичного закладу щодо стерилізації, дезінфекції, матеріального та технічного забезпечення тощо.

Будь-яке лікування мало б починатися з добровільної згоди. Ціллю такої дії є інформування пацієнта про фактичний стан здоров’я, плановані заходи, види і методики медичного втручання, планований результат, альтернативи лікування та можливі негативні наслідки лікування чи відмови від нього. Надаючи згоду, пацієнт, у тому числі, розуміє і приймає те, що цілі і завдання лікування можуть бути не досягнуті. При цьому, така згода на лікування не знімає відповідальності з лікаря за лікування, а лише повідомляє пацієнтові справжній стан речей з можливими результатами лікування. 

Чому лікування не завжди закінчується успішно? Відповідь проста - біологія людини вивчена не повністю, і це об'єктивна реальність.

Якщо лікування оплачується пацієнтом, то в цьому випадку, з точки зору закону, лікування - це послуга або робота. Починає діяти законодавство про захист прав споживачів. Але медична послуга має і особливості. 

Фактично, коли проводиться лікування, продається не кінцевий результат, а комплекс дій, що до нього призвели. Оскільки прогноз лікування не є 100%, то гарантувати 100% результат лікування, погодьтеся, неможливо. Насправді, ніхто таку гарантію і не дає. Гарантії встановлюються на матеріальний результат лікування (коронки, пломби, протези тощо). 

Гарантія - це фінансова відповідальність лікаря (медичного закладу) перед пацієнтом на безкоштовне усунення можливих недоліків результату наданої послуги (лікування).  

Гарантія та безпечне використання результатів стоматологічної послуги зазвичай зв'язується з деякими умовами, частіше за все, з періодичними профілактичними оглядами та професійною гігієною. Це стандарт у світовій стоматології. Такі огляди потрібні, перш за все, самому пацієнту. Чи може лікар, який взяв на себе гарантію, відмовитися від безкоштовного усунення недоліків? За законом так, якщо пацієнт порушує правила експлуатації послуги, де першим пунктом зазвичай - прихід до лікаря раз на півроку, а другим - адекватна гігієна порожнини рота і т.д. Це не спроба стоматолога зняти з себе відповідальність, а умови, за яких можливе використання того, що робить лікар. У Вас же не виникає питання про необхідність зміни масла в автомобілі і періодичному техобслуговуванні? Тут, приблизно, така ж ситуація. Тільки наслідки неприйняття цих правил більш сумні. Помилково думати, що одного разу вирішивши проблеми у стоматолога, можна забути про лікаря на десятки років. Стоматолог, навіть використовуючи новітні матеріали, не робить нічого вічного. 

Наведемо приклад. Середній термін служби металокераміки близько 8 років. При цьому, приводів для занепокоєння може не виникати і через 15 років експлуатації. Однак, відсутність болю і незручностей не говорить про те, що коронка і зуб перебувають в первинному стані - відбувається знос конструкції, змінюється прикус, розсмоктується цемент, на якому зафіксована конструкція - все це може оцінити тільки лікар. І тільки лікар може виправити негативні зміни. За відсутності контролю з боку лікаря замість вчасно проведеної заміни або невеликих змін конструкції, ми отримуємо необхідність видалення опорних зубів і тривале дороге лікування.

Ось, наприклад, законодавством України встановлено наступні гарантійні терміни на результати стоматологічного лікування та відповідні терміни служби:

 

Гарантійний термін

Термін служби

на цементні пломби

6 місяців

від 9 до 12 місяців

на пломби з композитних матеріалів (хімічних та світлополімерних)

від 6 до 12 місяців

від 12 до 24 місяців

на тимчасову коронку (протез)

3 місяці

не встановлено

на інші види зубопротезних робіт

12 місяців

від 12 до 36 місяців

Задумайтесь!!!

Чи задовольнить Вас такий термін гарантії? Чи готові ви змінювати пломбу за власний рахунок кожного року? Чи маєте Ви можливість і бажання змінювати протези кожних два роки? Думаю, що ні!

Таким чином, думати, що гарантія встановлена державою в нормативних актах (яку зобов’язані дотримуватись мабуть лише державні стоматологічні поліклініки) зобов'яже виконавця послуг повернути втрачені зуби (що в принципі неможливо), зазвичай є міфічною. Процеси, що призводять до руйнування пломбованих зубів, відторгнення імплантатів, руйнування штучних коронок і так далі, майже завжди не пов'язані з недоліками послуги, тому не підлягають усуненню по гарантії. 

Ми дуже добре розуміємо суть гарантії в відносинах між споживачем послуг та виробником таких послуг загалом, та в стоматології зокрема. Для забезпечення високої якості робіт та послуг в нашій клініці запроваджено підвищені, порівняно з законодавством, гарантійні зобов’язання.

Встановлюючи такий обов’язок ми розглядаєм наші гарантійні зобов’язання як індикатор якості послуг і вимог до медичного персоналу. Весь медичний персонал має відповідні сертифікати по спеціалізаціях у різних галузях стоматології і періодично (мінімум один раз на рік) проходять спеціалізовані навчання.

В нашій клініці гарантію ми розуміємо з двох ракурсів:

а) гарантія на результати лікування, як юридична категорія – це фінансова відповідальність нашої клініки перед пацієнтом. Вказаний вид гарантії законодавчо визначений та юридично закріплений в нашій клініці. Гарантія зобов'язує  нас  безкоштовно  усунути  недолік  результату роботи  в період гарантійного терміну, якщо умови надання гарантії виконувались пацієнтом.  

б) гарантія на процес надання медичної допомоги – це гарантія сервісу, безпеки та якості яку Ви отримуєте в процесі лікування. (Детальніше про це читайте у відповідних розділах)

Керуючись прогнозами та сучасними науково - обгрунтованими протоколами лікування, використовуючи новітні технології, ми запровадили в нашій клініці пожиттєву стоматологічну опіку. Пожиттєва стоматологічна опіка, що полягає у безкоштовних профоглядах лікаря та відповідних рекомендаціях, дає нам змогу з впевненістю підтримувати довгострокові гарантійні зобов’язання.

В клініці стоматології СИМБІОТИКА встановлено наступні гарантійні терміни та терміни служби:

Види робіт, послуги

Гарантії на цілісність стоматологічних виробів

Термін служби стоматологічних виробів

 Терапевтична стоматологія

 


 

Реставрації з композитних матеріалів

12 місяці

48 місяців

 Ортопедична стоматологія

 


 

Металокерамічні коронки

12 місяців

36 місяців

Безметалеві коронки

48 місяців

10 років

Мікропротези (вініри, вкладки, накладки)

24 місяців

60 місяців

Металокерамічні мостовидні протези

12 місяців

36 місяців

Безметалеві мостовидні протези

30 місяців

60 місяців

Умови надання гарантії, умови підтримання гарантії та випадки зниження або скасування гарантійного терміну уточняйте безпосередньо в нашій клініці.


Акційна пропозиція! 
Зміни посмішку

Лікування дітей без застосування бор-машини

Корпоративні знижки