All inclusive
Пн - Пт:9:00 - 20:00
Сб:9:00 - 15:00
SYMBIOTYKA
  • pol
  • eng
  • укр
Phone SYMBIOTYKA +38 067 22 44 00 1  
Phone SYMBIOTYKA +38 094 847 07 98  
Phone SYMBIOTYKA +38 032 247 07 98  
ДіагностикаПрофесійна гігієнаЕстетична стоматологіяДитяча стоматологіяТерапіяХірургічне лікуванняОртопедіяОртодонтіяГарантія

Лікування кореневої системи (ендодонтія)

запалення коренів зубів / лікування коренів зубів / лікування з мікроскопом 

На  сьогодні  естетична  реставрація  в  стоматології  досягла  значних успіхів  і це широко  рекламується. Тому  для  більшості  пацієнтів естетика  стала  найважливішим  критерієм  оцінки  якості лікування  зубів.

Погодьтеся, навряд чи  вас  буде  радувати  красиво відреставрований  зуб,  в якому  незабаром  з'являться  больові відчуття.  

Неякісне  лікування  кореневих  каналів,  в  кінцевому  результаті, призводить  до запальних захворювань  в порожнині  рота і  до ранньої втрати  зубів. Через особливу  ​​важливість  правильного  пломбування каналів цей напрямок  навіть  виділено  в окрему область стоматології – ендодонтію.


Ендодонтія (лікування кореневої системи зуба)

Щоб зрозуміти важливість даного напрямку стоматологічного лікування, розглянемо деякі факти.

Корінь зуба є своєрідним фундаментом зуба, тому від його стану залежить чи зможе зуб нести функцію жування, та як довго він зможе це робити. В корені є канали, де знаходиться м’яка тканина зуба – пульпа. Вона складається з нервового волокна, кровоносних та лімфатичних судин. Пульпа може бути запаленою та інфікованою бактеріями за рахунок глибоких каріозних порожнин, тріщин, переломів, відсутністю герметизму між пломбою та тканинами зуба. Запалений зуб реагує на подразники (холодне та гаряче), що супроводжується раптовим виникненням та довготривалим утриманням болю. Бувають випадки, коли інфекція може лишатися непоміченою до виявлення її на рентген знімку.

Якщо запалення не лікувати, інфекція може повністю знищити пульпу та поширитись по всій щелепі, що може призвести до руйнування кістки, гнійного запалення, послабити загальну імунну систему і викликати захворювання інших органів тіла.

Єдина можливість для збереження зубів без ризику хвороби – це ендодонтичне лікування, тобто лікування кореневих каналів. На сьогодні лікування кореневих каналів дозволяє зберегти зуби, які раніше видаляли. 75% видалених зубів є наслідком неякісного ендодонтичного лікування або його відсутності взагалі.

Ціллю самого ендодонтичного лікування є усунення інфекції з кореневої системи зуба. До слова сказати, коренева система зуба це система трубочок мініатюрного розміру, які практично невидимі для людського ока. Зрозуміло, що лікування при таких умовах є надзвичайно складним, та потребує спеціального обладнання та матеріалів.

Розрізняють два види ендодонтичного лікування – первинне, це коли захворювання кореневої системи виникло вперше і до цього моменту будь яке втручання в кореневу систему зуба не проводилось, та повторне (вторинне) – це лікування, що проводиться внаслідок неякісно проведеного первинного ендодонтичного лікування.

Чим же так небезпечне неякісне лікування кореневої системи зуба?

Спробуємо розібратись.

Лікування карієсу (пломбування, реставрація), ортопедичне лікування зубів (коронки, протези, вініри) – це ті напрямки в стоматології, які зрозумілі для більшості пацієнтів і результат може бути одразу оцінений пацієнтом та лікарем візуально (перш за все з естетичної точки зору). Оцінити результат ендодонтичного лікування візуально пацієнт не зможе. Більшість лікарів проводять ендодонтичне лікування всліпу, користуючись в кращому випадку рентген-діагностикою та спеціальними комп’ютерними пристроями для заміру робочої довжини кореневого каналу. Але ці методи не дають можливість оцінити якість очистки кореневої системи зуба від інфекції, тому таке лікування є не прогнозованим і його можна порівняти з грою в казино: «пощастить – не пощастить». Проблема в тому, що наслідки неякісного ендодонтичного лікування наступають не одразу ж, а на протязі тривалого часу – від декількох місяців до декількох років. Це проявляється в поступово наростаючому дискомфорті, болі, утворенні кист, гранульом, нагноєнь. Все це, як правило, приводить до втрати зуба.

 

В клініці стоматології SYMBIOTYKA лікування кореневої системи проводиться з застосуванням сучасних протоколів та методик сучасного ендодонтичного лікування. Застосовується операційний мікроскоп, що дає можливість не тільки візуалізувати процес очищення кореневої системи від інфекції (залишків пульпи, уламків інструментів тощо), але й задокументувати весь процес лікування з фото та відеозйомкою через мікроскоп. Таке лікування має прогнозований позитивний результат на рівні 90-95% (дані науково обґрунтованих досліджень), а це дає можливість зберегти свої зуби та запобігти вартісній імплантації та "обпилюванню", а значить руйнуванню, сусідніх здорових зубів.

 

Процес ендодонтичного лікування зуба в клініці стоматології SYMBIOTYKA включає в себе:

  1. Відкриття зуба (доступ до кореневої системи)

  2. Визначення довжини каналу

Для оптимальної очистки каналу важливо правильно визначити його довжину. Поряд з традиційними рентгенівськими зображеннями, зараз існують комп’ютерні пристрої, які можуть з максимальною точністю визначити довжину кореневого каналу, що неможливо зробити за допомогою лише рентгену.

  1. Очищення кореневих каналів

Як тільки визначається довжина кореневих каналів, вони очищаються за допомогою дуже тоненьких інструментів з нікель-титанового сплаву. Гнучкі нікель-титанові інструменти дозволяють проводити лікування навіть в складних і сильно викривлених каналах. Інструменти є стерильні та використовуються одноразово.

  1. Дезінфекція кореневих каналів

Під час та після препарування кореневих каналів, вони мають бути ретельно очищені дезінфікуючими розчинами. Ефективність медикаментозної обробки може бути підвищена за рахунок ультразвуку.

  1. Заповнення кореневих каналів.

Кінцевим етапом ендодонтичного лікування є обтурація (пломбування) кореневого каналу. Є кілька методів та матеріалів для заповнення кореневих каналів. Найкращий прогнозований результат дає так звана 3D обтурація гутаперчею. Гутаперча – це природній та еластичний матеріал, що використовується у поєднанні зі спеціальним клеєм (сіллером). Гутаперча вводиться в канал в розігрітому (рідкому) вигляді і заповнює порожнину кореневого каналу та бічні мікроканальці. Важливо, щоб канали були заповнені повністю, щоб запобігти повторному розвитку бактерій та інфекції.

Що відбуватиметься з зубами після лікування?

Після проведення лікування кореневого каналу зуба потрібно регулярно приходити на огляд до вашого стоматолога та проводити рентгенівську діагностику через 4 місяці після лікування, а надалі щорічно.

Як довго прослужать поліковані ендодонтичні зуби?

За даними Німецького Товариства Консервативної стоматології очікуваний показник успіху збереження довгострокового результату після лікування кореневих каналів зубів складає 95%.

Яка є альтернатива ендодонтичного лікування?

Альтернативою лікування кореневих каналів зуба може бути його видалення. Видалення зуба може спричинити ряд проблем, таких як: зміщення сусідніх зубів, зміна прикусу, дискомфорт при жуванні та неестетичний вигляд. Усунення проблеми може бути вирішено за допомогою дентальної імплантації або ортопедичних містків (протезів). Ці методи мають свої властиві недоліки. Тому заміна зуба ніколи не порівняється з його збереженням. Більше того, у багатьох випадках, ендодонтичне лікування є більш ефективним і з фінансової сторони.

 

 Акційна пропозиція! 
Зміни посмішку

Лікування дітей без застосування бор-машини

Корпоративні знижки