All inclusive
Пн - Пт:9:00 - 20:00
Сб:9:00 - 15:00
SYMBIOTYKA
  • pol
  • eng
  • укр
Phone SYMBIOTYKA +38 067 22 44 00 1  
Phone SYMBIOTYKA +38 094 847 07 98  
Phone SYMBIOTYKA +38 032 247 07 98  
ДіагностикаПрофесійна гігієнаЕстетична стоматологіяДитяча стоматологіяТерапіяХірургічне лікуванняОртопедіяОртодонтіяГарантія

Лікування пародонта

Пародонт - це комплекс тканин, що оточують зуб. Сюди входять ясна, міжзубна зв'язка (періодонт), кістка альвеолярного відростка щелепи, цемент кореня зуба. Потрібно чітко розмежовувати захворювання пародонта, щоб зрозуміти як його лікувати. Часто саме проблеми з діагностикою захворювань пародонту призводять до втрати зубів.


 

Гінгівіт - це гостре або хронічне запалення ясен, без ураження інших структурних компонентів пародонту. Причиною можуть бути локальні фактори (погана гігієна, хронічна травма, неправильно встановлені пломби) або загальні фактори (хімічні, фізичні, інфекційні). Ознаками гінгівіту є неприємні відчуття в яснах, почервоніння, кровоточивість, набряк. Лікування гінгівіту як правило не викликає труднощів і заключається в усуненні причини захворювання, професійній гігієні і при потребі медикаментозній терапії, в залежності від форми і перебігу.


Пародонтоз - це хронічне дистрофічне захворювання пародонту, яке часто плутають з пародонтитом. На відмінну від останнього характеризується вялим протіканням, з оголенням шийок зубів, підвищеною чутливістю, утворенням дефектів на зубах у вигляді клину, як правило зуби нерухомі, ясна блідо-рожевого кольору. Основна причини захворювання досі невідома, серед інших виділяють неправильний прикус, вегето-судинну дистонію, цукровий діабет, тощо. Лікування має симптоматичний характер і полягає в ряді терапевтичних, отропедичних, отродонтичних і навіть хірургічних заходах, після попередньої діагностики.

Пародонтит - це запальний процес, в який втягнені всі структурні компоненти пародонту. Основною причиною захворювання є мікроорганізми. Внаслідок неправильної гігієни на зубах залишається наліт, в якому з кожним днем збільшується кількість патогенних мікроорганізмів (зубна бляшка)  і з часом під дією слини перетворюється на зубний камінь. Запалені ясна перестають міцно прилягати до зуба і утворюється зубо-ясенна кишеня (в нормі її немає). Продукти життєдіяльності мікроорганізмів починають руйнувати зубну зв'язку, а далі кістку. Несвоєчасне лікування пародонтиту може призвести до втрати здорового зуба. Захворювання в залежності від перебігу може характеризуватись кровоточивістю ясен, почервонінням, гноєтечою, неприємним запахом з рота, рухомістю зубів. Лікування пародонтиту комплексне і може задіювати всі галузі стоматології і не тільки, так я пародонтит може бути симптомом іншого серйозного захворювання. Дуже важливо своєчасне і головне правильне лікування, яке проводять лише після попередньої діагностики, яка обов'язково включає огляд і рентген-діагностику. Глибина пародонтальної кишені являється вирішальним фактором для оцінки ступеня захворювання і методу лікування. При глибині зубо-ясенної кишені до 4 мм основним методом лікування буде проведення професійної гігієни, яка направлена на зняття зубних відкладень і медикаментозна терапія для зняття запалення. Якщо глибина кишень більше 4 мм помимо професійної гігієни, потрібно провести додаткову очистку пародонтальної кишені - кюретаж за допомогою спеціальних ручних інструментів кюрет і скеллерів від зубного каменю і грануляційної тканин, що утворилась внаслідок запалення. Така маніпуляція проводиться під місцевою анастезією і не викликає неприємних відчуттів, а відполіровані поверхні коренів сприяють швидкому загоєнню і ремісії захворювання (виздоровлення). Ротова порожнина має бути повністю просанована. Медикаментозна терапія у вигляді ін'єкцій в ясна різних препаратів, не дає ефекту без усунення причини захворювання - зубного нальоту і в деяких країнах суворо заборонено.

Для підтримання ефекту лікування буде дуже важливим дотримання всіх правил гігієни ротової порожнини (використання додаткових засобів гігієни флосу і інтрадентальних йоршиків, іригаторів, тощо), відвідування лікаря-пародонтолога і проведення професійної гігієни не менше 3-ьох разів на рік.


Акційна пропозиція! 
Зміни посмішку

Лікування дітей без застосування бор-машини

Корпоративні знижки