Наші цінності

Захворюваність на внутрішньо-лікарняні інфекції і боротьба з ними належить до пріоритетних проблем охорони здоров”я. Актуальність даного питання визначається широким розповсюдженням інфекцій в установах будь-якого профілю, а також значними збитками, які ці захворювання завдають здоров”ю населення.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), інфекціями заражаються медичні працівники та пацієнти при наданні медичної допомоги як у стаціонарах, так і в амбулаторно-поліклінічних умовах. Крім цього, реєструються професійні внутрішньо-лікарняні зараження медичних працівників, що за таких умов стають джерелом інфекції.

У цьому аспекті стоматологічні клініки займають особливе місце. Загальновідомо, що серед лікувально-профілактичних закладів, в стоматологічних клініках та кабінетах найвищий ризик зараження інфекційними захворюваннями.

Інфекційне зараження є значним чинником ризику в стоматологічних клініках через імовірне перенесення мікроорганізмів кров”ю або слиною, в процесі прямого контакту з пацієнтом або непрямим контактом через медичне обладнання.

Стоматологічні установки, особливо стоматологічні наконечники та бори, сприяють розсіюванню мікрофлори порожнини рота пацієнтів у навколишнє середовище (повітря, предмети вжитку).

Серед усіх медичних працівників найбільший відсоток внутрішньо-лікарняного інфікування реєструється у лікарів-стоматологів – 38 %. Це пов”язано з недостатньою ефективністю проведених дезінфекційно-стерилізаційних заходів і, зокрема, неадекватним використанням дезінфекційних препаратів.

В клініці стоматології SYMBIOTYKA безпека пацієнта та медичного персоналу є одним із пріоритетних напрямків, і випливає з головного гасла медицини – «Не нашкодь».

Розуміючи важливість даного питання ми дещо ширше розглядаємо питання безпеки, і вирізняємо для себе три її основні напрямки:

 1. Безпека обладнання та технологій, які застосовуються для проведення лікування та діагностики;
 2. Безпека самого процесу лікування пацієнта;
 3. Безпека від зараження інфекціями (стерилізація та дезінфекція).

1) Почнемо з основного . У нашій клініці застосовуються обладнання та технології провідних виробників світу (Німеччина, Швейцарія, Японія, Італія). Все обладнання є новим, сертифікованим та відповідає найсуворішим європейським та світовим вимогам щодо безпеки людини при їх експлуатації. Деякі з них є унікальними та не мають аналогів у світі.

2) Безпека процесу лікування. Медичне втручання здійснюється фахівцями, які мають відповідні сертифікати, великий досвід роботи та регулярно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи навчання та майстер-класи в Україні та закордоном. Точність виконання лікування контролюється за допомогою спеціальних оптичних систем (мікроскопів), аналізаторів оклюзії (прикусу) та артикуляції (процесу жування). Деякі матеріали, що використовуються для лікування, змішуються в спеціальних апаратах, тим самим забезпечують точність дозування та виключають людську помилку тощо.

3) Наявність внутрішньо-лікарняних інфекцій — це можливість заразитись інфекційним захворюванням (СНІД, вірусний гепатит, туберкульоз тощо) під час перебування та здійснення стоматологічного лікування.

В клініці стоматології SYMBIOTYKA застосовується комплекс заходів по боротьбі з інфекціями, а саме:

 • весь персонал проходить регулярні медичні огляди;
 • щоденно здійснюється триразове прибирання та дезінфекція поверхонь лікувальних кабінетів;
 • поверхні стоматологічних установок дезінфікуються перед кожним прийомом пацієнта;
 • доступ в лікувальну частину обмежено автоматичними дверима, та здійснюється лише медичним персоналом за спеціально виготовленими електронними картками;
 • використовуються одноразові матеріали та засоби для прийому пацієнта (рукавички, нагрудники, чохли на підголовник, слиновідсмоктувачі тощо);
 • весь маніпуляційний інструмент проходить передстерилізаційну обробку та дезінфекцію спеціальними засобами, після чого за допомогою спеціального обладнання пакується в пакети для стерилізації, які обладнані індикаторами контролю якості стерилізації;
 • стерилізація здійснюється в стерилізаційній шафі (автоклав), при температурі 135º С, при повному вакуумі (без доступу повітря). Датчики і сучасні мікропроцесорні засоби контролю автоклава регулюють і контролюють параметри тиску і температури, необхідні для надійної стерилізації. Автоклав обладнаний спеціальним чіпом для запису якості процесу стерилізації. Окрім цього, під час стерилізації застосовуються багатопараметричні індикатори стерилізаційного циклу;
 • щотижня органами СЕС беруться стерильні інструменти на дослідження контролю якості стерилізації, дається відповідне заключення;
 • повітря: клініка обладнана сучасною системою повітряно-витяжної вентиляції та кондиціонування повітря, а кожен кабінет обеззаражується за допомогою сучасних бактерицидних ламп, які працюють постійно та є абсолютно безпечними для оточуючих;
 • лікування кореневих каналів здійснюється одноразовим інструментом.

З розпадом Радянського Союзу та приходом ринкової економіки активно почали засновуватись приватні медичні заклади та почала розвиватись приватна медична практика. Останніми роками все більше людей починають звертатись до приватних медичних закладів. Однією з найголовніших відмінностей, що відрізняє державний медичний заклад від приватного полягає в сервісі, який отримує пацієнт.

Сервіс – це сукупність дій колективу та організація діяльності клініки таким чином, щоб створити відповідну атмосферу для приємного перебування пацієнта в клініці. До поняття сервісу ми також відносимо можливість клієнта замовити для себе додаткові послуги (організація обстеження стану здоров’я в лікарів загального профілю, вибір зручного для себе часу прийому, замовлення V.I.P. – прийому тощо).

Для клініки стоматології SYMBIOTYKA сервіс – це більше ніж послуга, це наш спосіб думки і дії. Це не просто спосіб надання медичної допомоги чи консультації, це – посмішка, що чується в голосі по телефону, швидка відповідь на запитання, настрій постійно вдосконалюватись. Це спосіб, у який ми працюємо з пацієнтами.

Наша стратегічна мета – зробити клініку стоматології SYMBIOTYKA лідером сервісу серед медичних закладів.

Наша мета підкріплюється діями кожного працівника, які повинні демонструвати першокласний сервіс щодня.

Ваші зуби можуть бути здоровими і красивими протягом тривалого часу, якщо Ви належним чином підтримуєте гігієну порожнини рота. Правильний догляд за ротовою порожниною допоможе запобігти руйнуванню зубів, пародонту (гінгівіт та періодонтит) та іншим захворюванням.

Усім відомо і зрозуміло, що профілактика краща за лікування. І це не просто гасло, – профілактика значно приємніша і дешевша.

Хочете заощадити на стоматологічному лікуванні – чистіть зуби.

Кожного дня необхідно чистити зуби щіткою щонайменше два рази. При цьому немає потреби чистити зуби одразу ж після прийому їжі. Досить ретельно робити це вранці і ввечері. Чищення зубів і ясен лікарі рекомендують проводити як мінімум протягом 2 хвилин, справа наліво, рухаючись від бічних ділянок до центру, спочатку з зовнішньої поверхні, потім — з внутрішньої.

Цікавий факт: люди, які чистять зуби тричі на день, рідше страждають від надмірної ваги. До такого висновку прийшли японські вчені, які вивчили спосіб життя 14 тис. чоловік.

Зубні щітки бувають ручні і автоматичні (електронні або ультразвукові). Останні мають змінні мікронасадки і таймер. Контролюючи швидкість обертальних рухів, вони добре видаляють зубний наліт, дістаючись до найвіддаленіших ділянок. Що стосується ручних щіток, то краще вибрати щітку з частою щетиною середнього ступеня жорсткості. Така щетина добре проникає у простір між зубами, не травмує тканини пародонту і легко видаляє наліт з усіх поверхонь зубів. Максимальний термін служби будь-якої щітки – 3 місяці.

Цікавий факт: Перша електрична зубна щітка була запатентована в Швейцарії після Другої світової війни. Вона працювала від електричної мережі. Хоча багатьом ця ідея здалася дивною, але електрична зубна щітка швидко завоювала популярність. Зараз 12% людей у всьому світі користуються електричною зубною щіткою.

Навіть найякісніша чистка неспроможна видалити наліт з міжзубних проміжків. Залишки їжі, що скупчуються в цих місцях сприяють швидкому розвитку каріозного процесу. Тому для чищення міжзубних проміжків використовуйте флоси – зубні нитки. Вони бувають товсті, тонкі, вощені і навіть фторовані. Новачкам краще розпочати з тонкої фторованої нитки. Товста може травмувати міжзубні сосочки і тканини ясен.

Обережно відмотайте з касети нитку довжиною 35 – 40 см, зафіксуйте між великим і вказівним пальцями обох рук. М”яко рухаючи нитку вперед – назад – вверх, очищайте зубні проміжки. Нитку не можна використовувати повторно.

Повна гігієна ротової порожнини неможлива без очищення язика. На його поверхні накопичується велика кількість мікробів, що є причиною неприємного запаху з рота. Для видалення нальоту з язика використовують скребок для язика або спеціальну щіточку. Починайте чистку з кореня язика, поступово просуваючись до його кінцівки.

Якщо при використанні флоса ясна кровоточать, користуйтесь внутрішнім іригатором. Цей пристрій повністю замінює флоси і зубочистки. Іригатор не тільки швидко і якісно видаляє зубний наліт з усіх важкодоступних місць ротової порожнини, але і м”яко масажує ясна струменем води, запобігаючи їх запаленню і кровоточивості. Зубні еліксири і гелі – приємне завершення догляду за ротовою порожниною.

Ви мабуть не раз зауважували, що люди котрі не впевнені в свіжості свого подиху чи привабливості посмішки – прикривають рукою обличчя розмовляючи або соромляться посміхатись.

Колектив клініки стоматологіїSYMBIOTYKA бажає Вам міцного здоров”я, почуватись вільно і впевнено в спілкуванні та частіше посміхатись.

Не забувайте також про професійну гігієну ротової порожнини, яка є невід’ємним атрибутом сучасної людини.

Стоматологи – це, мабуть, самі “страшні” для багатьох людей лікарі. Більшість з нас із здриганням думають про необхідність візиту в “кабінет тортур”. Ймовірно, причина цього – в низький рівень розвитку стоматології. Адже дорослі люди ще застали часи радянських поліклінік, коли, для того, щоб залікувати хворий зуб, потрібно було прийти в поліклініку до шестої ранку і години дві простояти в черзі за талончиком, а потім – терпіти муки катувань в кріслі. Ось звідки здригання.

А між тим, часи, коли стоматологія асоціювалася з болем, давно в минулому. Сучасне обладнання дозволяє проводити будь-які операції практично безболісно.

Змінилися і самі матеріали, що використовуються лікарями. Раніше понад 70% всіх стоматологічних послуг становили послуги із заміни існуючих пломб.

З використанням нанотехнологій все змінилося.

До інноваційних технологій, що використовуються в нашій клініці ми відносимо – методи непрямих реставрацій (вініри, вкладки, накладки); революційну систему відбілювання Beyond Polus; сучасні апарати рентген діагностики Yoshida; артикулятор Kavo; мікроскоп Karl Kaps; система мініінвазивного препарування зубів SANDMAN Future, система мініінвазивної хірургії PIEZOSURGERY та багато іншого.

Загалом, стоматологія однозначно пішла далеко вперед. Тепер будь-яка стоматологічна процедура, будь то виправлення прикусу або звичайне пломбування, не доставлять Вам ніяких неприємних відчуттів та забезпечить високий прогнозований результат!

Поділ праці і її ускладнення веде до закріплення за індивідом певної професії, що вимагає спеціальних знань і умінь, особливої кваліфікації. На основі виконання однорідних трудових функцій складаються конкретні професії, об”єднані загальною назвою (токар, водій, зоотехнік, лікар, вчитель тощо). Майстерність, умілість, грамотність виконання трудових функцій певної професії називають професіоналізмом. Коли робота зроблена якісно, нерідко говорять, що вона виконана професійно. Якщо людина допускає у своїй справі брак, то говорять про непрофесійну роботу. Професіоналізм – це результат навчання і досвіду роботи.

Деякі люди вважають, що достатньо заснувати стоматологічну клініку, придбати нове високотехнологічне обладнання, винайняти «якийсь там персонал» і лікування буде здійснюватись на високому рівні.

Якість лікування в першу чергу залежить від людей, які здійснюють таке лікування, їхніх знань та навиків. Навіть найсучасніше обладнання та технології не допоможуть здійснити якісне лікування, якщо лікар не має відповідних знань та професійних навиків.

В клініці стоматології СИМБІОТИКА професіоналізм ми розуміємо як певну характеристику праці медичного працівника, яка відображає рівень і характер оволодіння ним професією, яка означає, що людина виконує свої обов’язки на високому рівні.

Професіоналізм включає високі результати праці, ефективне виконання професійної діяльності при взаємодії з іншими людьми, наявність професійно-важливих якостей особистості.

В поняття „професіоналізму” ми включаємо три складові: професійну діяльність, професійне спілкування, особистість професіонала.

Професійна діяльність – це активність нашого працівника, яка спрямована на перетворення предмету праці, з метою отримання прогнозованого результату.

Професійне спілкування – це активність медичного працівника, яка спрямована на встановлення взаємодії і співробітництво з іншими працівниками в процесі праці, з метою удосконалення та досягнення відповідного результату.

Особистість професіонала – це сукупність психічних якостей та властивостей медичного працівника, які дають можливості для виконання ним професійної діяльності і разом з тим, які змінюються і удосконалюються в процесі праці.

Наявність трьох складових професіоналізму і є тими критеріями, до підвищення яких постійно заохочуються працівники стоматологічної клініки СИМБІОТИКА.

Нами спеціально розроблено та впроваджено зовнішні та внутрішні умови та критерії досягнення професійного росту медичного персоналу. А саме:

Внутрішні умови:

 • заохочення активності працівника до професійного росту;
 • побудова свого професійного шляху по висхідній траєкторії (поганий солдат, якщо він не хоче стати генералом);
 • прагнення людини до досягнення свого максимального рівня;
 • мотивація самореалізації;
 • високий рівень вимог до самого себе;
 • прагнення до збереження і примноження своїх досягнень.

Зовнішні умови:

 • сприятливе середовище, яке спонукає працівника до розкриття його справжніх професійних можливостей;
 • наявність подій (навчання, майстер-класи, лекції тощо), які можуть стати поштовхом до кульмінації і піків в професійному розвитку.

Довіра – чи не основний чинник, від якого залежить успіх взаємовідносин між людьми.

Міжособистісні стосунки між лікарем та пацієнтом будуються за принципом практичної взаємодовіри, адже довіра, як морально-психологічна категорія, визначає ставлення як до дій іншої особи, так і до себе самої, ґрунтується на переконанні, що ця особа діє правильно, їй притаманні сумління і чесність.

Довіра є обов”язковим компонентом будь-яких відносин людей, що спілкуються між собою і мають тимчасові чи постійні цілі. Такою ціллю у взаємовідносинах лікаря та хворого є успіх у лікувальному процесі.

Взаємовідносини лікаря і пацієнта — це не просто обмін інформацією, це — частина лікування.

В клініці стоматології SYMBIOTYKA розуміють побажання і потреби пацієнта. Висловлюючи своє співчуття, розуміння, повагу та підтримку, ми будуємо фундамент довіри, що є основою успішного лікування.

Співчуття — це ключ до співпраці між лікарем та хворим. Ми вміємо поставити себе на місце хворого, подивитися на світ його очима. Вміння терпляче вислухати хворого, висловити йому свою підтримку та розуміння є тими першими кроками лікаря, яких очікує пацієнт.

Підтримка — одна із найважливіших умов правильних взаємин лікаря і хворого. Підтримка в нашому розумінні означає прагнення лікаря бути корисним для хворого. Людина, що потребує медичної допомоги очікує від оточуючих, загалом, та від лікаря, зокрема, підтримки.

Розуміння хворого та повага до нього з боку лікаря — це підґрунтя, на якому закріплюється довіра, адже хворий переконується, що його скарги зафіксовані у свідомості лікаря і він їх активно осмислює.

Таким чином, ми намагаємось максимально налагодити довірливі стосунки з нашими пацієнтами, які самі по собі стають цілющими, адже полегшують вплив інших лікувальних процедур. Наприклад, від цих взаємовідносин часто залежить дисциплінованість хворого, тобто готовність виконувати лікарські рекомендації. Бажання співпрацювати зі своїм лікарем створює своєрідну платформу для бажання хворого змінити спосіб життя та покращити здоров’я.

Після розпаду Радянського Союзу система безкоштовної державної медичної допомоги припинила свій розвиток, а подекуди, на фоні світової медицини та приватної практики, – деградувала за матеріально-технічною базою.

В той же час стрімко розвиваються деякі напрямки медицини з приватною формою власності, які разюче відрізняються від державних медичних.

Спеціалісти, що продовжують працювати в державному секторі охорони здоров’я, а подекуди і приватники, швидко зрозуміли, що можна заробляти на будь-якому пацієнті, придумуючи йому недуги та продаючи таким чином більше послуг та препаратів. Це стосується всіх галузей медицини, і стоматології зокрема.

Важко знайти людину, яка хоча б раз не задавалась питаннями – чи правильно поставлять діагноз? Чи правильно призначать лікування? Чи не забагато недуг знайшли в мене? Чи не зашкодить призначене лікування моєму здоров’ю? Чи виправдане лікування, з урахуванням можливої негативної дії на мій організм? Де межа медичного втручання?

В клініці стоматології СИМБІОТИКА запроваджено систему комплексного консиліумного аналізу клінічної ситуації за принципом «БАЛАНСУ медичного втручання».

Будь-яке медичне втручання в організм людини, навіть якщо воно спрямоване на відновлення здоров’я, у певному розумінні наносить йому шкоду. Балансом медичного втручання ми називаємо рівновагу між необхідним медичним втручанням, що визначається об’єктивно-наявною клінічною ситуацією та достатнім медичним втручанням, тобто до межі, що є виправданою.

Ви запитаєте:

1. Як ми цього досягаємо?

Більшість стоматологів (стоматологічних клінік), самі не усвідомлюючи того, стали дилерами з продажу імплантатів і коронок, та роблять 100-200% націнки на них. Вони так і позиціонують себе – продавці стоматологічних послуг.

Система ціноутворення в клініці стоматології СИМБІОТИКА побудована таким чином, що не існує матеріального чи іншого заохочення лікарів «вкрутити», наприклад, ще один імплантат, чи поставити ще одну коронку, хоча можна обійтись без неї.

2. Як ми це контролюємо?

Запроваджена нами система не потребує людського контролю, а підтримує сама себе. А саме:

а) жоден лікар клініки стоматології СИМБІОТИКА не пов’язаний з постачальниками матеріалів і не бере участі у формуванні складу матеріалів клініки;

б) заробітна плата лікаря не залежить від загальної суми доходу стоматологічної клініки;

в) в клініці стоматології СИМБІОТИКА немає лікарів-універсалів. Кожен лікар спеціалізується в певному напрямку та на відповідному обладнанні.

Наприклад, якщо під час лікування карієсу лікар-терапевт (реставратор) запідозрить проблему з кореневими каналами, то такий пацієнт передається до лікаря-ендодонта, що спеціалізується на лікуванні кореневих каналів.

За такої системи лікар не зацікавлений в тому, щоб максимально «пролікувати» пацієнта, бо він не має права вийти за межі своєї спеціалізації та знань. Лікування поза межами своєї спеціалізації суворо карається.

г) Клініка стоматології СИМБІОТИКА не є ургентним медичним закладом (хоча жодному пацієнту, що потребує негайної медичної допомоги не буде відмовлено). В клініці запроваджено протоколи діагностики та системного аналізу клінічної ситуації. Тільки після повної діагностики та системного аналізу клінічної ситуації консиліум лікарів затверджує план лікування, що доводиться до відома пацієнта та погоджується з ним. Після затвердження пацієнтом цього плану розпочинається лікування.

3. Які результати?

Система діагностики і комплексного консиліумного аналізу клінічної ситуації дає нам та нашим пацієнтам найвищий прогнозований результат лікування.

Якщо Ви звернетесь в клініку стоматології СИМБІОТИКА, досвідчені працівники нададуть Вам максимум інформації про фактичний стан Вашого здоров’я.

Проходження функціонального аналізу, рентген-діагностики та системи комплексного консиліумного аналізу клінічної ситуації за принципом «БАЛАНСУ медичного втручання» надасть Вам максимальну обізнаність про час та кошти, що потрібні на відновлення Вашого стоматологічного здоров’я.

Ще до початку лікування Ви можете побачити воскове прогнозування результату лікування, тобто, який вигляд будуть мати Ваші зуби після лікування.

Для нас важливо не тільки надати Вам необхідне лікування, але й не завдати невиправданої шкоди Вашому здоров’ю.

Ми не торгуємо імплантатами та коронками, ми не продаємо пломби.Ми здійснюємо лікування в межах Вашої об’єктивно-наявної клінічної ситуації.

Після закінчення лікування в нашій клініці відносини між нами не припиняються, а переходять на інший рівень. В нашій клініці запроваджено пожиттєву стоматологічну опіку, що полягає у безкоштовних профілактичних оглядах лікаря та відповідних рекомендаціях.

Під стоматологічною опікою ми розуміємо комплекс заходів взаємодії клініки та пацієнта протягом всього життя починаючи з моменту закінчення комплексного лікування.

Після закінчення комплексного стоматологічного лікування клініка бере на себе зобов’язання забезпечити пацієнта комплексом заходів головним завданням якого є збереження стоматологічного здоров’я пацієнта на стабільному рівні.

Такі заходи включають в себе: систематичні огляди та консультації, професійну гігієну , навчанню правилам та методам повсякденної гігієни , підбирання індивідуальних засобів щоденної гігієни тощо.

Впровадження пожиттєвої стоматологічної опіки дає нам змогу з впевненістю підтримувати довгострокові гарантійні зобов’язання та випередити можливі проблеми в майбутньому.

В межах дії пожиттевої стоматологічної опіки Ви маєте змогу здійснити:

 • першочерговий запис на безкоштовний огляд до лікаря;
 • проведення професійної гігієни в зручний для Вас час;
 • переважний запис на проведення стоматологічного лікування;
 • негайний прийом у випадку настання гарантійного випадку;
 • прийом лікаря в позаробочий час.