Наші цінності

Захворюваність на внутрішньо-лікарняні інфекції і боротьба з ними належить до пріоритетних проблем охорони здоров”я. Актуальність даного питання визначається широким розповсюдженням інфекцій в установах будь-якого профілю, а також значними збитками, які ці захворювання завдають здоров”ю населення.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), інфекціями заражаються медичні працівники та пацієнти при наданні медичної допомоги як у стаціонарах, так і в амбулаторно-поліклінічних умовах. Крім цього, реєструються професійні внутрішньо-лікарняні зараження медичних працівників, що за таких умов стають джерелом інфекції.

У цьому аспекті стоматологічні клініки займають особливе місце. Загальновідомо, що серед лікувально-профілактичних закладів, в стоматологічних клініках та кабінетах найвищий ризик зараження інфекційними захворюваннями.

Інфекційне зараження є значним чинником ризику в стоматологічних клініках через імовірне перенесення мікроорганізмів кров”ю або слиною, в процесі прямого контакту з пацієнтом або непрямим контактом через медичне обладнання.

Стоматологічні установки, особливо стоматологічні наконечники та бори, сприяють розсіюванню мікрофлори порожнини рота пацієнтів у навколишнє середовище (повітря, предмети вжитку).

Серед усіх медичних працівників найбільший відсоток внутрішньо-лікарняного інфікування реєструється у лікарів-стоматологів – 38 %. Це пов”язано з недостатньою ефективністю проведених дезінфекційно-стерилізаційних заходів і, зокрема, неадекватним використанням дезінфекційних препаратів.

В клініці стоматології SYMBIOTYKA безпека пацієнта та медичного персоналу є одним із пріоритетних напрямків, і випливає з головного гасла медицини – «Не нашкодь».

Розуміючи важливість даного питання ми дещо ширше розглядаємо питання безпеки, і вирізняємо для себе три її основні напрямки:

 1. Безпека обладнання та технологій, які застосовуються для проведення лікування та діагностики;
 2. Безпека самого процесу лікування пацієнта;
 3. Безпека від зараження інфекціями (стерилізація та дезінфекція).

1) Почнемо з основного . У нашій клініці застосовуються обладнання та технології провідних виробників світу (Німеччина, Швейцарія, Японія, Італія). Все обладнання є новим, сертифікованим та відповідає найсуворішим європейським та світовим вимогам щодо безпеки людини при їх експлуатації. Деякі з них є унікальними та не мають аналогів у світі.

2) Безпека процесу лікування. Медичне втручання здійснюється фахівцями, які мають відповідні сертифікати, великий досвід роботи та регулярно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи навчання та майстер-класи в Україні та закордоном. Точність виконання лікування контролюється за допомогою спеціальних оптичних систем (мікроскопів), аналізаторів оклюзії (прикусу) та артикуляції (процесу жування). Деякі матеріали, що використовуються для лікування, змішуються в спеціальних апаратах, тим самим забезпечують точність дозування та виключають людську помилку тощо.

3) Наявність внутрішньо-лікарняних інфекцій — це можливість заразитись інфекційним захворюванням (СНІД, вірусний гепатит, туберкульоз тощо) під час перебування та здійснення стоматологічного лікування.

В клініці стоматології SYMBIOTYKA застосовується комплекс заходів по боротьбі з інфекціями, а саме:

 • весь персонал проходить регулярні медичні огляди;
 • щоденно здійснюється триразове прибирання та дезінфекція поверхонь лікувальних кабінетів;
 • поверхні стоматологічних установок дезінфікуються перед кожним прийомом пацієнта;
 • доступ в лікувальну частину обмежено автоматичними дверима, та здійснюється лише медичним персоналом за спеціально виготовленими електронними картками;
 • використовуються одноразові матеріали та засоби для прийому пацієнта (рукавички, нагрудники, чохли на підголовник, слиновідсмоктувачі тощо);
 • весь маніпуляційний інструмент проходить передстерилізаційну обробку та дезінфекцію спеціальними засобами, після чого за допомогою спеціального обладнання пакується в пакети для стерилізації, які обладнані індикаторами контролю якості стерилізації;
 • стерилізація здійснюється в стерилізаційній шафі (автоклав), при температурі 135º С, при повному вакуумі (без доступу повітря). Датчики і сучасні мікропроцесорні засоби контролю автоклава регулюють і контролюють параметри тиску і температури, необхідні для надійної стерилізації. Автоклав обладнаний спеціальним чіпом для запису якості процесу стерилізації. Окрім цього, під час стерилізації застосовуються багатопараметричні індикатори стерилізаційного циклу;
 • щотижня органами СЕС беруться стерильні інструменти на дослідження контролю якості стерилізації, дається відповідне заключення;
 • повітря: клініка обладнана сучасною системою повітряно-витяжної вентиляції та кондиціонування повітря, а кожен кабінет обеззаражується за допомогою сучасних бактерицидних ламп, які працюють постійно та є абсолютно безпечними для оточуючих;
 • лікування кореневих каналів здійснюється одноразовим інструментом.

Для клініки стоматології SYMBIOTYKA сервіс – це більше ніж послуга, це наш спосіб думки і дії. Це не просто спосіб надання медичної допомоги чи консультації, це – посмішка, що чується в голосі по телефону, швидка відповідь на запитання, настрій постійно вдосконалюватись. Це спосіб, у який ми працюємо з пацієнтами.

Наша стратегічна мета – зробити клініку стоматології SYMBIOTYKA лідером сервісу серед медичних закладів.

Наша мета підкріплюється діями кожного працівника, які повинні демонструвати першокласний сервіс щодня.

Ваші зуби можуть бути здоровими і красивими протягом тривалого часу, якщо Ви належним чином підтримуєте гігієну порожнини рота. Правильний догляд за ротовою порожниною допоможе запобігти руйнуванню зубів, пародонту (гінгівіт та періодонтит) та іншим захворюванням.

Усім відомо і зрозуміло, що профілактика краща за лікування. І це не просто гасло, – профілактика значно приємніша і дешевша.

Хочете заощадити на стоматологічному лікуванні – чистіть зуби.

Кожного дня необхідно чистити зуби щіткою щонайменше два рази. При цьому немає потреби чистити зуби одразу ж після прийому їжі. Досить ретельно робити це вранці і ввечері. Чищення зубів і ясен лікарі рекомендують проводити як мінімум протягом 2 хвилин, справа наліво, рухаючись від бічних ділянок до центру, спочатку з зовнішньої поверхні, потім — з внутрішньої.

Цікавий факт: люди, які чистять зуби тричі на день, рідше страждають від надмірної ваги. До такого висновку прийшли японські вчені, які вивчили спосіб життя 14 тис. чоловік.

Зубні щітки бувають ручні і автоматичні (електронні або ультразвукові). Останні мають змінні мікронасадки і таймер. Контролюючи швидкість обертальних рухів, вони добре видаляють зубний наліт, дістаючись до найвіддаленіших ділянок. Що стосується ручних щіток, то краще вибрати щітку з частою щетиною середнього ступеня жорсткості. Така щетина добре проникає у простір між зубами, не травмує тканини пародонту і легко видаляє наліт з усіх поверхонь зубів. Максимальний термін служби будь-якої щітки – 3 місяці.

Цікавий факт: Перша електрична зубна щітка була запатентована в Швейцарії після Другої світової війни. Вона працювала від електричної мережі. Хоча багатьом ця ідея здалася дивною, але електрична зубна щітка швидко завоювала популярність. Зараз 12% людей у всьому світі користуються електричною зубною щіткою.

Навіть найякісніша чистка неспроможна видалити наліт з міжзубних проміжків. Залишки їжі, що скупчуються в цих місцях сприяють швидкому розвитку каріозного процесу. Тому для чищення міжзубних проміжків використовуйте флоси – зубні нитки. Вони бувають товсті, тонкі, вощені і навіть фторовані. Новачкам краще розпочати з тонкої фторованої нитки. Товста може травмувати міжзубні сосочки і тканини ясен.

Обережно відмотайте з касети нитку довжиною 35 – 40 см, зафіксуйте між великим і вказівним пальцями обох рук. М”яко рухаючи нитку вперед – назад – вверх, очищайте зубні проміжки. Нитку не можна використовувати повторно.

Повна гігієна ротової порожнини неможлива без очищення язика. На його поверхні накопичується велика кількість мікробів, що є причиною неприємного запаху з рота. Для видалення нальоту з язика використовують скребок для язика або спеціальну щіточку. Починайте чистку з кореня язика, поступово просуваючись до його кінцівки.

Якщо при використанні флоса ясна кровоточать, користуйтесь внутрішнім іригатором. Цей пристрій повністю замінює флоси і зубочистки. Іригатор не тільки швидко і якісно видаляє зубний наліт з усіх важкодоступних місць ротової порожнини, але і м”яко масажує ясна струменем води, запобігаючи їх запаленню і кровоточивості. Зубні еліксири і гелі – приємне завершення догляду за ротовою порожниною.

Ви мабуть не раз зауважували, що люди котрі не впевнені в свіжості свого подиху чи привабливості посмішки – прикривають рукою обличчя розмовляючи або соромляться посміхатись.

Колектив клініки стоматології SYMBIOTYKA бажає Вам міцного здоров”я, почуватись вільно і впевнено в спілкуванні та частіше посміхатись.

Не забувайте також про професійну гігієну ротової порожнини, яка є невід’ємним атрибутом сучасної людини.

Зазирни в майбутнє  стоматології у  Symbiotyka dental clinic. Використовуємо надсучасні цифрові технології для планування ,реалізації  стоматологічного лікування будь-якої складності , покращуємо   посмішку пацієнта, за найменшу  кількість візитів ,комфортно ,безболісно та з максимально прогнозованим результатом

До інноваційних технологій, що використовуються в нашій клініці ми відносимо – методи непрямих реставрацій (вініри, вкладки, накладки); революційну систему відбілювання Beyond Polus; сучасні рентген апарати (комп’ютерні томографи) Yoshida,Sirona; артикулятор Kavo; мікроскоп Karl Kaps;Leica система мініінвазивного препарування зубів SANDMAN Future, система мініінвазивної хірургії PIEZOSURGERY,цифрові сканери Cerec(Sirona),імплантацію зубів Straumann та багато іншого.

 

Професіоналізм  для нас  – це постійне навчання та розвиток працівників ,система контролю за якістю лікування ,постійне впровадження сучасних методик лікування та інновацій

В клініці стоматології SYMBIOTYKA розуміють побажання і потреби пацієнта. Висловлюючи своє співчуття, розуміння, повагу та підтримку, ми будуємо фундамент довіри, що є основою успішного лікування.

Взаємовідносини лікаря і пацієнта — це не просто обмін інформацією, це — частина лікування.

Співчуття та розуміння,увага до деталей — це ключ до співпраці між нами  та пацієнтом. Ми вміємо поставити себе на місце хворого, подивитися на світ його очима. Вміння терпляче вислухати хворого, висловити йому свою підтримку та розуміння на всіх етапах комунікації пацієнта в клініці  і це є одним із основних пріоритетів

Після закінчення лікування в нашій клініці відносини між нами не припиняються, а переходять на інший рівень. В нашій клініці запроваджено пожиттєву стоматологічну опіку .

Під стоматологічною опікою ми розуміємо комплекс заходів взаємодії клініки та пацієнта протягом всього життя починаючи з моменту закінчення комплексного лікування.

Після закінчення комплексного стоматологічного лікування клініка бере на себе зобов’язання забезпечити пацієнта комплексом заходів головним завданням якого є збереження стоматологічного здоров’я пацієнта на стабільному рівні.

Такі заходи включають в себе: систематичні огляди та консультації, професійну гігієну , навчанню правилам та методам повсякденної гігієни , підбирання індивідуальних засобів щоденної гігієни тощо.

Впровадження пожиттєвої стоматологічної опіки дає нам змогу з впевненістю підтримувати довгострокові гарантійні зобов’язання та випередити можливі проблеми в майбутньому.

В межах дії пожиттевої стоматологічної опіки Ви маєте змогу здійснити:

 • першочерговий запис на безкоштовний огляд до лікаря;
 • проведення професійної гігієни в зручний для Вас час;
 • переважний запис на проведення стоматологічного лікування;
 • негайний прийом у випадку настання гарантійного випадку;
 • прийом лікаря в позаробочий час